Maru Betoonitööd uudised

Saku Põhikooli uus hoone kerkib jõudsalt

Oleme juba paar kuud olnud ametis Saku Põhikooli uue hoone rajamisega.  Alustasime tänavu septembris vundamentide ja keldrikorruse konstruktsioonide püstitamisega, tänaseks oleme jõudnud ka hoone raudbetoon karkassi paigaldamiseni.

Salto arhitektide poolt koostatud Saku valla poolt korraldatud arhitektuurikonkursi võidutöö projektis on oluline roll hoone karkassil ja välja nägemisel puitelementidel. Meie tööde mahtu peatöövõtja Nordeconile kuulub lisaks puitelementide paigaldusele ligi 1200 m3 erinevate betoonkonstruktsioonide rajamist, üle 6500 m2 raketisetöid ja >100 tonni armatuurterase paigaldust ning üle 2200 erineva betoonist, terasest ja puidust monteeritava elemendi montaaž.

Meie tööde maht koosneb kokku kolme erineva hoone kandekarkassi püstitamisest, lisaks koolimaja hoonele on kompleksis ka spordikompleks ja välialad.

Uus koolimaja on mõeldud tuhandele õpilasele. Selle juurde tuleb Saku aleviku esimene kunstmuruga kergejõustikustaadion, mängu- ja pallimänguväljakud ning talvine jahutusega uisuplats. Ala võimaldab korraldada ka suuremaid rahvaüritusi mitmetuhandele inimesele.