Uudised

Maru Ehitus AS ja Elcogen AS sõlmisid lepingu uue tootmishoone projekteerimiseks ja ehitamiseks.

22. aprillil sõlmisid Elcogen AS ja Maru Ehitus AS lepingu Elcogeni büroo- ja tootmishoone ehitamiseks kogumahuga ca 14 000 m2. Tööde mahtu kuuluvad ka projekteerimistööd ning üleandmine on planeeritud 2025. aasta maikuusse.

Rajatav hoone võimaldab Elcogen AS-il suurendada märkimisväärselt ettevõtte senist tahkeoksiid-kütuseelementide tootmisvõimsust ning rahuldab järjest kasvavat globaalset nõudlust heitevaba energiat ja rohevesinikku tootvate kütuseelementide järele. 

“Maru Ehituse missiooniks on ehitada homset, kus tahame ise elada ning seetõttu on meil väga hea meel olla partneriks Elcogen AS-ile, kes annab oma olulise panuse rohelisemasse tulevikku. Maru Ehituse peamine tugevus on tööstuskinnisvara ning Elcogeni uus hoone annab meile ühest küljest võimaluse kasutada oma kogemusi ja teisest küljest esitab meile suure väljakutse: hoone on väga kompleksne, tootmistehnoloogia esitab väga kõrgeid nõudeid ja kasutatakse mitmeid moodsaid lahendusi, nt tehnoloogia jääksoojuse ärakasutamine“ sõnas Maru Ehituse tegevjuht Margo Dengo.

Enn Õunpuu, Elcogeni tegevjuht: “Oleme väga rõõmsad, et saame Elcogeni tootmismahtu peagi jõuliselt kasvatada ning et tehas varustatakse uusima saadaoleva tehnoloogiaga. See vähendab oluliselt keskkonnamõju ning minimeerib õhusaastet, sest võtame kasutusse ringmajanduse põhimõtted, ja lisaks kasutame uues tehases efektiivsemalt nii jääkenergiat kui ka ise toodetud taastuvenergiat.”

Valmiv hoone asub Loovälja tee 7, Liivamäe küla, Jõelähtme vald, Harjumaa.  Elcogeni praegune hoone Valukoja tänaval on samuti projekteeritud ja ehitatud Maru Ehituse poolt 12 aastat tagasi.

Maru Ehitus AS

Maru Ehitus AS kuulub Maru AS gruppi, mis on asutatud 1991. aastal. Maru Ehitus AS on Eesti üks suurimaid peatöövõtu ettevõtteid, kelle peamine fookus on erineval ärikinnisvaral, nagu kontorihooned, tööstus- ja laokinnisvara, kaubanduspinnad. Maru grupi peamine tugevus seisneb tugevas projekteerimis- ja ehitusmeeskonnas, sh oma tööjõuga betooni- ja erinevate paigaldustööde tegemises.

Elcogen

Elcogen on 2001. aastal Enn Õunpuu poolt asutatud vesinikutehnoloogia ettevõte, mis arendab ja toodab maailma tõhusaimat kütuseelemendi- (SOFC) ja elektrolüüsi (SOEC) tehnoloogiat, mida kasutatakse olme-, äri- ja tööstusrakendustes. Hetkel varustab Elcogen enam kui 60 üle maailma paiknevat äriklienti. Elcogeni eesmärk on saada maailma juhtivaks kütuseelemendi (SOFC) ja elektrolüüsi (SOEC) tehnoloogia tootjaks. Ettevõtte peakontor asub Tallinnas. Elcogeni kütuseelemendi tehnoloogia võimaldab toota laialdaselt ja tõhusalt heitevaba energiat ning rohelist vesinikku. Elcogeni tehnoloogiat rakendades saavad tema partnerid pakkuda energia- ja energiasalvestuse lahendusi massiturule, täita nullheitmete saavutamisega seotud eesmärke ja arendada vesinikumajandust.