Teraskonstruktsioonide ja treppide tarne ja paigaldus kolme koolimaja juurdeehitustöödel

Helsingi Olümpiastaadioni C, D, E, F-osa rekonstrueerimise betoonitööd

Kalasatama REDI vabaajakeskuse terase ja katendite paigaldustööd

Lilleküla Jalgpallistaadioni pealtvaatajate tribüün

Staadioni pealtvaatajate tribüünide katteks rajatud katusekonstruktsioonid koos valgust läbilaskvate profiilplaatidega on näide terase kui materjali eelisest luua õhuline ning valgusküllane konstruktsioon. Ehitustööde valmimisel arvestati enne ehitust planeeritud jalgpallimatši toimumisajaga, mis esitas ehitajale väljakutse pealtvaatajad õigeks ajaks katuse alla saada.

Spordirajatiste ehitamisel võimaldab teraskonstruktsioon rajada väga erinevatesse tingimustesse sobivaid lahendusi. Seda tõestavad nii Maru Metallis valmistatud Lilleküla jalgpallistaadioni tribüünide varikatuste tavalisest teraskarkassist erinevad konsoolsed konstruktsioonid kui ka kahe Islandile ehitatud jalgpallihalli kohalikku tavatult suurt tuulekoormust ja Islandi karmi kliimat taluma mõeldud katte- ja kandekonstruktsioonid.

Maru THM: teraskonstruktsioonide paigaldamine

Riga Arena multifunktsionaalse halli katusekonstruktsioon

Maru Metall on valmistanud teraskonstruktsioone erinevatele suuresildelistele hoonetele. Maru Metalli valmistatud on Balti riikide kahe kõige suurema spordi- ja vabaajahalli teraskonstruktsioonid.  2006. aasta meeste jäähoki maailmameistrivõistlusteks püstitatud Riga Arena multihalli katuse peakaarte sildeava on 72 meetrit. Kogu katusekonstruktsioon kaalus 700 tonni. Keerukate suuresildeliste teraskonstruktsioonide projekteerimine, tootmine ja montaaž oli meie meeskonnale huvitav väljakutse.

Kirjeldus

Riga Arena on 2006. aasta jäähoki maailmameistrivõistluste toimumise ajaks ehitatud  multihall, mida kasutatakse peamiselt jäähoki- ja korvpallimängude ning suurkontsertide tarbeks.
Ligi 10 000 m2 pindalaga spordihalli katuse peakaarte sildeava on 72 meetrit.  Tingituna suhteliselt suurest postisammust ning montaažinõuetest tehti peakaared  ruumilise ristlõikega. Pooltes kaarte toepunktides on kasutatud spetsiaalselt antud konstruktsioonide jaoks välja töötatud piiratud liikumisulatusega toesõlmi. Konstruktiivne lahendus tervikuna võimaldas paigaldustööd läbi viia esialgu kavandatust kuu aega kiiremini ja hoida kokku raske montaažitehnika pealt. Kogu katusekonstruktsioon kaalub ligi 700 tonni. Tööd tunnustati  Terasehitis 2006 tiitliga.

Teraskonstruktsioonide projekteerimine ja paigaldus (Maru THM)

Vundamendi kirjeldus: rammvaiad
Karkassi kirjeldus: betoonpostid
Katusekandjate kirjeldus: 72 m ruumilised sõrestikfermid
Seinakonstruktsioonide kirjeldus: sandwich-paneelid + alumiiniumfassaad

Saku Suurhalli teraskonstruktsioonid

Eesti suurima sildeavaga multifunktsionaalne hall, mida katab 68 meetri laiune teraskonstruktsioonidest katusekoorik on seetõttu omapäraseim ning suurim hall Eestis. Tegemist on esimese suureavalise projektiga, mis esitas Maru kontserni projekteerijatele, tootjatele kui ka paigaldajatele tõsise väljakutse. Projekti eest saadud Eesti Teraskonstruktsiooniühingu auhind Terasehitis 2001 räägib teostatu üle iseenesest.

Maru THM: teraskarkassi ja katuse kandevpleki paigaldus

Audentese spordihall

Maru THM: teraskarkassi ja katuse kandevpleki paigaldus

Eesti Kunstiakadeemia monoliitbetooni- ja montaažitööd

Tallinna loomaaed

Tartu Füüsika Instituut

Põltsamaa ametikool

Pirita Rannahoone pealeehitus

Kirjeldus

Teraskarkassist pealeehitus olemasolevale hoonele

Karkassi kirjeldus: teraskarkasshoone läbi kahe korruse
Katusekandjate kirjeldus: terasprofiilidest katusekandjad