Uudised

Enefit 280-2 sarikapidu 29.05.2023

Enefit 280-2 keemiatehas on saavutanud oma täiskõrguse ning nagu traditsioonile kohane, sai selle auks pidada sarikapidu! Enefit 280-2 puhul on tegemist ühe suurima, kui mitte kõige suurema töömaaga Eestis.

Tänasesse verstaposti jõudmiseks on kaasa löönud suur hulk oma ala spetsialiste: projekteerimisbüroo Norte teadmistega olime üldehitusliku osa peaprojekteerijad nii retordi-kui ka turbiinihoone puhul; retordihoone teras on toodetud Maru Metalli käe all; terase paigaldamise eest vastutab Maru THM ning betoonitöid korraldab Eesti betoonehituse lipulaev Maru Betoonitööd. Maru Ehitus juhib selle koos tehnosüsteemide rajamisega kliendile sujuvaks ja murevabaks tervikteenuseks. Nii saame uhkusega öelda, et anname kogu Maru grupiga unistustele vormi!

Hoone mastaapsust illustreerivad järgmised faktid ilmekalt:
retordihoone kõrgus on ca 70m, mis on küll madalam kui Maakri tn kaksiktornid Tallinna kesklinnas, kuid mahult ületab neid mitmekordselt; hoones on 6700 tonni terast, mis on pea sama palju kui Eiffeli tornis; turbiinihallist saab olema u 9m allpool pinnaseveetaset – suurusjärgult on see sama, mis Tallinna Sadamas asuval hoonel, mille süvendit peetakse insenertehniliselt üheks keerukamaks lahenduseks Eesti ehitusmaastikul.
Eesti Energial on tehnoloogia, teadmised ja kogemus, et luua ringmajanduse toel Ida-Virumaal jätkusuutlik keemiatööstus. See on oluline samm süsinikuneutraalsuseni jõudmisel ehk teekonnal nulli. Niisiis on ehitataval tehasel oluline roll Eesti Energia keemiatööstuse kontseptsioonis.

Aitäh, tellijale Enefit Power ning projektidirektor Andrus Aavaste’le, nii sarikapeo korraldamise kui ka veelgi enam usalduse ja au eest. Traditsioonide järgi toovad sarikapeod ehitatavale hoonele head õnne – pole ühtegi põhjust, miks see seekord teisiti peaks olema!